Enes Batur Instagram’ı Önemsemiyor

0

Enes Batur Instagram ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Batur Instagram’ın Youtube kadar değerli olmadığını söyledi. İnsanların bot takipçiler alarak bir anda milyonlarca takipçiye ulaştığını ve kendilerine fenomen dediklerini söyledi. Böyle olunca da çok fazla emek vermiyorlar ve Instagram bu açıdan çok değersizleşiyor.

Instagram da en popüler sosyal medya aracı ancak bot takipçiler alarak sahte fenonemlerin türediği bir alan olarak hızla ilerlemeye başladı. Bundan gerçek fenomenler oldukça rahatsız bu işin en iyileri arasında yer alan Enes Batur’da bu konu ile ilgili oldukça önemli açıklamalar yaptı.

Enes Batur Instagram Youtube Gibi Değil

Enes Batur’a göre Instagram sahte fenomenlerin prim yapmaya çalıştığı bir alan olarak dikkat çekiyor. İnsanların bot takipçiler satın alarak fenomen gibi gösterildiği ve böyle paylaşımlar yaparak para kazanmaya çalıştığı bir mecra olarak dikkat çekiyor.

O yüzden Youtube gibi değerli olması çok mümkün değil. Emek vererek yapılan her işin çok değerli olduğunu söyleyen Enes Batur kesinlikle Instagram Youtube gibi değil, her şey şeffaf olmalı ve insanların sizi tanıması lazım. Sahte hesapların çok fazla olduğu bir ortamı önemsemekte doğru değil.

Hangi Fenomenler Hile Yapıyor?

Enes Batur isim vermese de bazı fenomenleri eleştiriyor. Youtube üzerinden ünlü olan ve sosyal medya da daha aktif olan bazı fenomenlerin bot takipçiler alarak Instagram’da daha fazla takipçileri varmış gibi göstermeye çalıştıklarını ifade etti.

Sorun mu var?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here